INFO

DŮLEŽITÉ!!

Z časových „mateřských“ důvodů přijímám v roce 2017 rezervace pouze na focení novorozeňátek, nechodících miminek do cca 1 roku a těhotné nastávající maminky. Ostatní focení - děti, rodiny, portréty - na dotaz dle časových možností. Od dubna 2017 je možné focení v ateliéru i exteriéru.
Focení svateb je možné po domluvě od července 2017.
Prosím maminky na focení newborn, aby si včas rezervovaly místo na focení, ideálně ještě před narozením.

FOCENÍ NOVOROZEŇÁTEK
  Ideální čas na focení novorozeňátek je během prvních 10 dnů po narození, nejpozději však do 14 dnů. Během těchto prvních dnů miminka většinu dne prospí a ještě zcela nevnímají, co se kolem nich děje. A to je při focení hodně důležité - aby miminka spokojeně spinkaly. Během focení se s nimi totiž hodně manipuluje - často se převlékají a polohuje se s nimi v košíčcích. Pro polohy na bříšku je nezbytné, aby opravdu spinkaly.

 Miminka starší 14 dnů už většinou v ateliéru při focení neusnou. Jsou v období, kdy už objevují svět a všechno je začíná zajímat. Polohovat s nimi taky už není snadné, protože rády rozhazují ručkama i nožkama, takže většinu fotek lze nafotit pouze na zádíčkách. Mnohým se bohužel v košíčcích nelíbí, protože cítí, že nejsou ve svém přirozeném prostředí a nemají svůj klid, a tak pláčou, aby nám daly najevo svou nespokojenost. Proto i výsledek focení nemusí být vždy podle vašich představ. Spokojeně usínají teprve tehdy, až je maminky uloží do vajíčka a odcházejí s nimi po 3 náročných hodinách domů. Proto je důležité, abyste chodili se svými miminky na první focení včas, aby i výsledek našeho snažení byl ke spokojenosti vás i vašich novorozeňátek.

Během focení se miminka kojí a uspávají, proto počítejte s tím, že min. 3h celé focení potrvá.